Kassimuuseum Kotor`is

Soov külastada seda muuseumi oli üheks põhjuseks, miks ma võtsin ette pika autoreisi Montenegrosse. Ma lihtsalt pidin seda nägema&kogema! Ja - see oli seda väärt!
Kassimuuseum sai alguse pärast Itaalia koguduse Countess di Montereale Mantica suure kassipiltide kogu annetamisest. Veneetsias asuval rahvusvahelisel kassikeskusel Badoer tekkis mõte luua muuseum&kuhu mujale, kui endisesse Veneetsia linnkindlusesse, mis kuulutab end „kasside linnaks“ (aga – sellest pajatan üks teine kord! Nii heas, kui halvas...) - Montenegro keskaegsesse linna Cattaro (Kotor)!
Linnas, mis asutati roomlaste poolt 168. aastal eKr, on uskumatult palju kasse. Pikka aega oli linn kaubandussadamaks&eri maade laevadelt maapinnale luusima tulnud kassid jäid maha.
Muuseumis on kirjutised, mündid, litograafia&palju muud. Suur kogu enne, ajal&pärast Esimest Maailmasõda sündinud kassiteemalisi kirjutusi – sõjalisest propagandast kuni sõdurite poolt armsamatele saadetud postkaartideni välja. Huumorisoone olemasolul meeldivad kindlasti postkaardid, millel kiisusid on kujutatud inimeste tavapäevastes rollides: töötamas, puhkamas, armastust avaldamas…
Väljast väike, sisult suur (ainult kaks väikest toakest!) on kassiinimesel muuseumis palju vaadata. Oma piletite&suveniiride rahast toetatakse linnakiisusid. Seetõttu sai ka sinna poekesse jäetud kõige arvestatavam osa puhkuserahadest!
Muuseumil on muljetavaldav nimekiri registreerunud liikmetest, kellel on neli jalga, saba, vurrud&kes löövad nurru! Aimate – kes?! Minagi registreerin lähiajal ära oma kallid Maija, Pärdi&Harald Pintselsaba! Annan sellest pidupäevast kindlasti teada!
Kui midagi ette heita, siis seinal olev kirjutist – „elavaid eksponaate pole“! Heitke pilk mu fotodele&mis te ise arvate?! Nad on olemas!
Fotovalik on mulle iseloomulik – emotsioonidest enne, seal&pärast!

HEAD NAUTIMIST!

Hilisõhtul Kotor`i linna jõudes otsisime Kassimuuseumi kohe üles - et hommikul kiirelt&eksimatult kohal olla! Kohanäitajagi oli olemas! Trepil võttis meis vastu väike kassipoeg (nagu meie Pärt lapsena!)!

Rõõm ühest väikesest paberitükist! Küll ma armastan kasside vahetust&oskust elust rõõmu tunda (kuigi minul oli mure - kus ta magab, mis ta sööb...)!

Hüppab pall, hüppab pall!

Pisike kiisu puhkab pärast pikka mängutralli.

Järgmisel hommikul - Kassimuuseum Kotor`is!

Igaüks saab anda oma panuse - kiisude söögirahaks!

Muuseum liikmeks saab registreeruda, kui vastad tingimustele - neli jalga, saba, vurrud&lööd nurru!

Muuseumile iseloomulik lillekompositsioon - tunnen temas ära eelmise aasta pisikese kassipoja, kes oli sarnane - nagu kaks tilka vett! - eelmisel ööl trepikojas olnule!

Jälle tuttav!  Eelmisel öösel ringi tralliv väike väänik! Mure tema heaolu pärast kaob - tal on vooderdatud karbike muuseumi kirjutuslaua sahtlis! Ja lillekastis peesitaja - see on tema ema!

Kiisu on väsinud&lausa nohiseb und - eks minagi olen selles süüdi! Koos ju mängisime!

Vanad muuseumieksponaadid - ikka kassidega seotud.

Kassid kauges ajaloos.

Iga postkaart muutub kauniks, kui kassid kaasa aitavad!

Pääsuke tõi! Üks minu lemmikutest

Sõnad liigsed...

Sõnad liigsed...

Sõnad liigsed (&neid on seal veel palju!)...

Maalid kassidega...

Maalid kassidega...

Maalid kassidega...

Isegi uudishimulik tuvi on kohal - KassMaania poekese akna taga, sest välja on pandud magnetid Kassimuuseumist Kotor`is (leia pildilt tuvi!)! Magnetid on ostetud Kotor`i linna kodutute kasside toetuseks&tänulikkusest Kassimuuseumi vastu!

Magnetid Kassimuuseumist Kotor`is.

Magnetid Kassimuuseumist Kotor`is.

Ja – see pole veel kõik! Magneteid on KassMaania poekeses veelgi! Ja – ikkagi pole nad veel kõik siin pildil… Tahad kõike näha - palun tule kohale! Sinagi saad toetada meie ettevõtmisi&osta endale midagi ilusat!

Eelmine
KassMaania - uus kassikunsti poeke Eestis
Järgmine
Jõulujutt